POSLEDNÁ OVEČKA

 • Dve percentá

  750 rokov od prvej písomnej zmienky

 • Dakujeme SPP

  Ďakujeme za podporu  projektu SPOMÍNAJME / POZNÁVAJME / Pamätajme Nadácii SPP, ktorý sme realizovali v rámci grantového programu Dedičstvo regiónov 2011.

 • Prezenacia knihy

  Prezentácia knihy NA CHVALU BOSKU

 • Divadielko

  Bábkové divadielko oživilo zabudnutú rozprávku...

   

LTO 2013

POSELDNÁ OVEČKA o.z.  v auguste tohto roka vyhlásila 10. ročník súťaže LASTOVCE TVOJIMI OČAMI. Mieste deti mohli do 19. augusta odovzdať v sídle združenia svoje výtvory. Súťaže, ktorá je o tom ako to vidia naše deti, teda to čo sa im na Lastovciach páči, čo im prekáža, čo by zmenili... alebo o tom ako by mala vyzerať dedina podľa ich predstáv... Fantázii sa medze ani tento krát nekládli...:) Zámerom súťaže je podnietiť deti a mládež Lastoviec pozrieť sa vlastným pohľadom na miesto, kde vyrastajú, kde trávia svoj čas. Záleží len na nich, či zvolia oko kritika, výpoveď básnika, alebo sa pozrú na všetko očami výtvarníka.

V tomto roku sa do súťaže zapojilo 49 detí so svojimi príspevkami, ktoré mali podobu výtvarnú, architektonickú a literárnu.

Vyhodnotenie a vyhlásenie výsledkov sa konalo v slnečnú sobotu 7. septembra v sídle združenia na Školskej ulici v Lastovciach. Ako zavše sme privítali súťažiace deti i tých, ktorých priviedla zvedavosť, čo sa to vlastne deje. Na úvod zhrnul obdobie 10 rokov podpredseda združenia Dr. Andrej Radomský a zaspomínali sme si aj na všetkých doteraz ocenených, ktorých za toto obdobie nazbieralo až 35. Spolu s týmto ročníkom sa súťaže za celý jej čas trvania, zúčastnilo takmer  300 detí, teda aby sme boli presný 298.

Po malej pauze v podobe odovzdania menovky každému dieťaťu i mládežníkom, sme po vytvorení troch družstiev putovali ulicami – Kostolnej, Školskej a hľadali stratený poklad. Ten sa nakoniec našiel, čuduj sa svete, na dvore. Sladkú korisť si nakoniec rozdelili deti Andrejovho týmu. Po tejto disciplíne prišli na rad športové aktivity v podobe „preskakovačiek“ v takzvanej „stonožke“, už klasickému skákaniu vo vreci a kopu na bránu.

Dlho očakávaný verdikt o tom, kto sa stane držiteľmi diplomov a hlavných cien prišiel na rad v ďalšom okamihu. A teda, prezradíme Vám ich mená aj tu: 1. miesto v kategórii kresba obsadila Ivana Himaľová, 2. miesto obsadila Vanesa Turková, 3. miesto v tejto kategórii pripadlo Mirkovi Korpášovi. Čestné uznanie získala jedna z najmladších výtvarníčiek Ľudmila Šimková. V kategórii maketa získala prvenstvo Alexandra Zábolyová, 2. miesto v tejto kategórii obsadil Silvester Vasiľ a na 3. mieste sa umiestnil Šimon Firko. V súťaži tvorilo najmenej obsadenú kategóriu písané slovo. Za svoj príspevok v tejto kategórii získala ocenenie Viktória Šimková. A keďže Ovečka mala cien neúrekom, rozhodla sa v tombole obdariť aj ostatné deti. Takmer 20 detí získalo pekné ceny v podobe lôpt, vodných pištolí, píšťaliek, farbičiek... Pred samotným koncom sme ešte obdarovali balíčkom drobností všetky súťažiace deti. Nechýbala ani spoločná fotografia a malé pohostenie, za ktoré patrí vďaka Božene Firkovej. Nám už neostáva ako sa tešiť na ďalšie veselé podujatia. Dovidenia, priatelia.

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour