POSLEDNÁ OVEČKA

 • Dve percentá

  750 rokov od prvej písomnej zmienky

 • Dakujeme SPP

  Ďakujeme za podporu  projektu SPOMÍNAJME / POZNÁVAJME / Pamätajme Nadácii SPP, ktorý sme realizovali v rámci grantového programu Dedičstvo regiónov 2011.

 • Prezenacia knihy

  Prezentácia knihy NA CHVALU BOSKU

 • Divadielko

  Bábkové divadielko oživilo zabudnutú rozprávku...

   Naše aktivity

vyberáme z našich aktivít...

 • lastOVEČKA - kultúrno-informačný občasník, ktorý  od roku 2007 vydáva POSLEDNÁ OVEČKA. Tento občasník zadarmo dostáva každá domácnosť v Lastovciach. Okrem aktuálnych informácií prinášame na jeho stránkach informácie z našej histórie, približujeme známe osobnosti a informujeme o našej činnosti. Občasník vychádza 2-krát ročne. Viac informácií a jednotlivé čísla.

 

 

 • Lastovce tvojimi očami 2009LTO - LASTOVCE TVOJIMI OČAMI - pod týmto názvom pravidelne organizujeme literárno-výtvarnú súťaž. Má už svoju tradíciu, od roku 2002, kedy ju začala vyhlasovať vtedajšia Obecná knižnica v Lastovciach. Od roku 2007 patrí táto súťaž pod patronát nášho občianskeho združenia. Zámerom súťaže je podnietiť deti a mládež pozrieť sa iným pohľadom na miesto, kde vyrastali a žijú. Záleží len na nich, či to bude oko kritika, výpoveď básnika opisujúceho svoj vzťah k miestu jeho života, alebo sa pozrú na všetko očami výtvarníka. Fantázii sa medze nekladú.

 

 • RADOSŤ VŠETKÝM - od roku 2008 navštevujeme s malými pomocníkmi,  pred štedrým dňom, osamelo žijúcich ľudí   a odovzdávame im balíček drobností, do ktorého vlastnými výrobkami prispejú aj deti. Našou snahou je, aby v čase radosti a veselosti mali dôvod na úsmev všetci bez rozdielu.

 

 

 • NÁŠ STROM - v roku 2008 naše združenie nominovalo do celoslovenskej ankety STROM ROKA, ktorú vyhlasuje každoročne nadácia Ekopolis, 120 ročný Agát biely.  Naša Robinia pseudoacacia sa umiestnila v celoslovenskej ankete na 9 mieste.

 • Kaštieľ v LastovciachHISTÓRIA - je našou neoddeliteľnou súčasťou. Poukazovaním na našu minulosť, chceme aj u mladej generácie vzbudiť zdravý lokálpatriotizmus a hrdosť na Zemplín, ktorý bol, je a veríme, že bude bohatý na zaujímavých ľudí, krásne miesta, vzácne pamiatky...  V rámci našich aktivít zbierame materiály o našich osobnostiach - fotografie, knihy, rozhovory. Zároveň budujeme databázu starých fotografií Lastoviec.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour