POSLEDNÁ OVEČKA

 • Dve percentá

  750 rokov od prvej písomnej zmienky

 • Dakujeme SPP

  Ďakujeme za podporu  projektu SPOMÍNAJME / POZNÁVAJME / Pamätajme Nadácii SPP, ktorý sme realizovali v rámci grantového programu Dedičstvo regiónov 2011.

 • Prezenacia knihy

  Prezentácia knihy NA CHVALU BOSKU

 • Divadielko

  Bábkové divadielko oživilo zabudnutú rozprávku...

   

Milí priaznivci POSLEDNEJ OVEČKY o.z., 

aj v tomto roku máte možnosť darovať svoje 2 %, ktoré môžeme využiť v prospech všetkých nás. Pomôžte  nám urobiť z Lastoviec a okolia lepšie miesto pre život a dokážme spoločne, že sme hodní pozornosti.

 VYHLÁSENIE O POUKÁZANÍ DO VÝŠKY 2% ZAPLATENEJ DANE

Údaje v tlačive (PDF) môžete vyplniť priamo!

 

Postup krokov na poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane

- do 15.02.2015 ste mali zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.

- z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2014 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2014 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2014 dobrovoľnícky pracovali.

- Vyhlásenie o poukázaní 2 % spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2015 na daňový úrad podľa Vášho bydliska (Prípadne nášmu združeniu, ktoré ho doručí za Vás a odbremení Vás od tejto povinnosti:) Adresu Daňového úradu si nájdete TU

- ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!

- Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour